Kiropraktika Stuudio: Valgevase 13 (3.korrus, lifti olemasolu), Tallinn

Tagasiside

Saara (57)

Mulle tegi muret valu seljas, eriti valu alaseljas ning puusas. Pidev kaelavalu, mis tekitas peapööritust. Pidev peavalu ja sagedane migreen, mis kestis mitu päeva. Kael oli niivõrd kange, et ma ei olnud võimeline pead pöörama ei vasakule ega paremale. Samuti valutasid mõlemad käed ja käte vereringe oli häiritud (n.-ö. ”sipelgad” kätes). Käsi ei saanud ma üles tõsta, mis takistas riietumist. Probleeme oli veel mitmeid: vererõhk oli kõrge, esines lihaspingeid ja kangust, painas krooniline väsimus ja unehäired. See kõik tekitas depressiooni.

Mul diagnoositi krooniline väsimus ja täpsustamata artriit, ainevahetushäired ja muud lipideemiad. Määrati nii retseptiravimid kui kõik muu – valuvaigistid, unerohi, rahustid, salvid, määrded, võimlemine, ujumine. Ravimitest tekkisid mao-, seedimis- ja neeruhäired, aga valudele ma leevendust ei saanud. Võimelda ma kahjuks ei saanud, sest valud läksid veelgi suuremaks. Massaž oli ainus, mis mõneks ajaks valu leevendas.

Kiropraktikast ei teadnud ma eriti midagi. Lugesin internetist, et kiropraktika võib tuua leevendust selja- ja kaelavalule, otsustasin seda proovida. Alguses käisin vastuvõtul 2-3 korda nädalas, hiljem korra nädalas, nüüd korra kuus. Dr Gely Truuväärt alustas ravi väga ettevaatlikult ja tundlikult. Võttis aega enne kui saime kange kaela millimeetri haaval liikuma, mille tulemusena vähenesid peavalud. Täna peavalusid praktiliselt ei esinegi ja viimast migreeni enam ei mäletagi. Selja- ja puusavalud kadusid pea ja kui tekib valuaisting, olen kohe doktorilt abi saanud. Valu leevendamiseks ma ravimeid enam ei vaja. Ainevahetus on korras. Depressioon on kadunud. Mõlemad käed liiguvad 100 % ja ka riidesse saan ilma abita. Krooniline väsimus on kadunud. Nüüd tunnen rõõmu võimlemisest, ujumisest ja saunast. Suudan teha tööd, tegeleda lapselapsega ja joosta oma koeraga metsas. Jätkan ravi dr Truuväärti juures, et hoida tervist tasakaalus.

Olin juba lootust kaotamas! Täna olen õnnelik ja rõõmus. Suured tänud dr Gerlyle abi eest, tema südamliku suhtumise, kannatlikkuse ja toetuse eest, mis annab jõudu võidelda ja lõpuks võita kõik valud ja raskused ning toob päikese ka minu õuele!

Loe edasi ...  

Vahur (29)

Minu haigus algas ühel reedesel juunikuu päeval, kui maitsemeeled hakkasid kaduma. Alguses ei pööranud ma sellele tähelepanu, kuid laupäeval muutus seis kehvemaks – maitsemeel kadus täielikult ning suu muutus tuimaks. Esmaspäeva õhtuks oli selge, et midagi on väga valesti – mu parem silm ja suunurk ei läinud kinni. Toit ja jook voolas suus välja. Teisipäeval läksin perearsti juurde. Arst tegi läbivaatuse, konsulteeris telefoni teel ning ütles, et eeldatavasti on mul Belli halvatus. Kindluse mõttes võeti ka vereproovid, et välistada puukborellioos. Raviks kirjutas perearst mulle välja ravimid, mida pidin võtma lausa kümme tabletti päevas (ainuvõimalik ravi). Ta soovitas mul lihtsalt oodata, et lihaste töö ajaga taastuks.

Nädala jooksul läks mu olukord veelgi kehvemaks ning helistasin perearstile lootuses, et ehk on midagi, mida veel teha saaks. Vastuseks sain, et need tabletid on haiguse pidurdamiseks, mitte raviks ning et haigus peab ise mööduma. See vastus mind ei rahuldanud ja ma pöördusin Mustamäe haigla erakorralise meditsiini kabinetti. Valvearst teostas läbivaatuse ja kutsus neuroloogi, kes omakorda lasi kõrva-nina-kurguarstil mind üle vaadata, et välistada kõrva- ja kurgupõletikku. Neuroloog andis mulle ka harjutuste loetelu, et lihaseid kiiremini taastada ja kirjutas saatekirja taastusravisse. Pärast seda läksin uuesti perearsti vastuvõtule.

Minu perearst oli puhkusele läinud ning tema asemel oli asendusarst. Rääkisin talle, et käisin neuroloogi juures ja et mulle on määratud taastusravi. Selle peale sain riielda, et olin ise neuroloogi poole pöördunud. Seega mulle parimat soovides ei uskunud nemad, et sain isepöördumisega targemaks (ometi kirjutas ju neuroloog mulle saatekirja taastusravisse)? Lõppkokkuvõttes lahkusin perearsti juurest abi saamata.

Nädal hiljem läksin Keila taastusravikeskusesse, kaasas saatekiri, mille sain Mustamäe EMO-st. Minu üllatuseks teatati mulle pärast saatekirja vaatamist, et sellisel puhul ei olegi ravi saadaval ja kahjuks ei saa nad midagi teha. Kuna nägin üsna nõutu välja, kutsus valveõde omakorda kellegi, kes pärast saatekirja läbivaatamist teatas mulle, et nemad ei ole mingi sanatoorium, kuhu ravile tullakse. Kuna ravi kirjas ei ole, siis ei oska nad ka midagi teha. Mind saadeti tagasi neuroloogi juurde, et selgeks teha, millist ravi ma täpselt vajan. Püüdsin neile selgitada, et neuroloogi väitel peaks ravi määrama taastusravikeskus, kuid minu seletused olid asjatud. Nii palju oli sellest kasu, et mulle anti kaasa paberileht harjutustega, mida saan lihaste taastamiseks ise kodus teha. Vahepeal oli aga mu õde konsulteerinud kiropraktikuga ja mõned päevad hiljem läksin ma oma esimesele visiidile. Muutused, mis mõne seansiga toimusid, olid hämmastavad. Paari nädala möödudes taastus peaaegu kõik, välja arvatud silma pilkumine. Iga päevaga läks olukord paremaks. Eriti mäletan seda hetke, kui mul õnnestus uuesti vilistada. Mind valdas tõsiselt õnnis tunne, nagu väikest last. Ühe kuu möödudes pilkus ka mu silm ning olin täielikult taastunud.

Täna, kuu aega hiljem tagasi vaadates, leian, et ainuõige lahendus minu murega oli kiropraktiku juurde pöörduda. Suured tänud dr. Gerly Truuväärtile, kes aitas mul üle saada Belli halvatusest.  

Anne (46a)

Olen kannatanud erinevate väiksemate kaela- ja seljaprobleemide käes vist suurema osa oma elust. Ikka on olnud neid, kes mulle kiropraktikat on soovitanud, aga ma ei läinud kunagi. Kartsin kedagi oma kaela kallale „ragistama“ lasta. Kuni umbes 3,5 aastat tagasi algasid mul põrgulikud valud abaluu piirkonnas, mis kiirgasid mööda õla- ja käsivart sõrmeotsteni välja. Ei saanud seetõttu kaks nädalat öösiti silmatäitki magada. Pöördusin mitu korda EMO-sse, kus neuroloog diagnoosis kaelalülide vahele pitsunud närvid ja kirjutas välja retseptid mitmele kangele valuvaigistile, mille toel sain valu tuimestatud niipalju, et mõni öö natuke suigatada. Võimlesin kuulekalt iga päev füsioterapeudi koostatud kava järgi, sain elektri- ja laserravi, kasutasin põletikuvastast salvi ja plaastreid. Kui kuu aja jooksul pööret paremuse poole ei toimunud, suunas taastusraviarst mu kirurgi juurde, et valudest lõikuse abil lahti saada. Siis kohtasin juhuslikult tuttavat, kes andis mulle dr Gerly Truuväärti kontaktid ja soovitas vastuvõtule minna. Nüüd olid kaalukausil kardetud kiropraktika ja kaelaoperatsioon. Kuna kedagi skalpelliga oma kaela kallale lasta ma ammugi ei tahtnud, läksin Kiropraktika Stuudiosse. Dr. Gerly Truuväärti seansid aitasid mul tagasi tööle minna kahe nädalaga ja valudest täiesti priiks umbes kahe kuuga. Eriliselt tänulik olen selle eest, et ta oma beebi kõrvalt osalise ajaga töötades mu üldse tookord vastu võttis. Lähen sinna ikka ja jälle tagasi. Aitäh!