Kiropraktika Stuudio: Valgevase 13 (3.korrus, lifti olemasolu), Tallinn

Skolioos

Mis on skolioos ja kust see alguse saab?
Skolioos on lülisamba kõverdumine külgede suunas. Tagantpoolt vaadates peaks lülisammas olema sirge. Skolioosi puhul tekib tavaliselt kaks kumerust – esmajärguline ja kompenseeriv.
Skolioos on tõsine diagnoos. See võib põhjustada nii emotsionaalseid kannatusi kui ka füüsilist stressi. Külgedele paindumine väljendub selgelt ebakorrapärase rühi ja lihaspingete näol. Kui skolioos süveneb, võib see häirida kopse, südant ja ka teisi eluliselt olulisi organeid. Statistiliselt mõjutab skolioos kõige enam lapsi ja noori vanuses 8-18 aastat, tavaliselt rohkem tütar- kui poeglapsi. Skolioosi tekkepõhjuseid võib olla mitmeid – esineb nii kaasasündinud skolioosi kui ka skolioosi, mis tekib pea ja puusade valest asendist.
Skolioosi algstaadiumis on sümptomid väga harvad. Samas on lapsevanemal võimalik jälgida teatud märguandeid, näiteks kui lapse riided ei istu õigesti; kui üks puus või õlg on kõrgemal kui teine, kui jalanõud kuluvad ebaühtlaselt jne. Mõnedel lastel tekib selja- ja jalavalu, mida tõlgendatakse tihti kasvuvaludeks. Suurim oht peitubki probleemi eiramises.
Kui skolioosil lastakse areneda, võib see stabiilselt halveneda. Hullematel juhtudel kaasneb operatsioon.
Kui Teil on kahtlusi oma lapse lülisamba suhtes, või olete märganud midagi, mis Teid muretsema paneb, palun võtke meiega ühendust!