Kiropraktika Stuudio: Valgevase 13 (3.korrus, lifti olemasolu), Tallinn

Seljavalu

Kust saab alguse valu seljas?
Selgroolülid on liigesed, mis liiguvad optimaalselt tagades meile normaalse liikuvus raadiuse. Iga selgroolüli tagumisel küljel asub närviderikas liitekoht. Selgroolülide vahel asuvad disk-kettad, millede tervis on ülitähtis. Need kiulisest koest rõngad on selgroo vahelülideks, ühendajateks ja need toimivad nagu “amordid” pideva gravitatsioonijõu vastu. Pidev surve ja vale liikumine/liikumatus võib viia diskide sees oleva aine sopistumiseni, mille tulemusel tekib põletik ja surve lähedalolevatele tundlikele närvidele. Disk-ketta sopistuse suurust ning tõsidust saab kindlaks teha ainult magnetuuringu teel (MRT). Selle uuringu teostamiseks on vajalik neuroloogi saatekiri.
Umbes 85% inimestest kogeb võimetuks tegevat alaseljavalu vähemalt ühe korra elu jooksul.

Mida teha?
Tavaliselt rakendatakse lihaste lõdvestajaid ja füsioteraapiat, ning kui näidustatud professionaalselt, siis võib vajalik olla operatsioon. Selgroo operatsiooni käigus lõigatakse ära hõõrdunud liitekohad. Selgroo fusioon lõikab välja diski koe ja teeb liigendi liikumatuks. Paljud inimesed, kellel on olnud seljaoperatsioon, teatavad sümptomite taasesinemisest mõne aasta pärast. Paljud neist peavad minema kordusoperatsioonile. Siiski, mõnedel juhtudel esineb ka pikaajaline leevendus. Aina rohkem inimesi valib esmalt kiropraktilise ravi. Spetsiifilised kiropraktilised korrigeerimised võivad aidata parandada lülisamba talitlust, seega vältides drastilisemaid ravimeetodeid.

Kiropraktiline lähenemine
Kiropraktika eesmärk on läbi korrigeerimise aidata lülisambal muutuda liikuvamaks, tugevamaks ja tervemaks. Tihti saab inimene palju abi ka siis, kui probleemid on muutunud juba märkimisväärselt tõsisteks või on kestnud aastaid.

Kui kaua võtab ravi aega?
Patsientide tulemused sõltuvad mitmetest asjaoludest. Kui kaua on antud probleem eksisteerinud? Kas järgitakse oma kiropraktiku soovitusi? Tavaliselt tunnetavad enamik patsiente soovitusi järgides piisavat progressi juba lühikese aja jooksul ning jätkavad kiropraktilise elustiili järgimist.

Kas ma vajan kiropraktilist ravi igavesti?
Ravi kestvus oleneb eesmärgist, mille Te oma tervisele olete seadnud. Kui algprobleem on lahendatud, oleks mõistlik jätkata perioodilise kontrolliga. Samuti aitab regulaarne kontroll avastada ja lahendada uusi probleeme enne, kui need muutuvad tõsisteks.