Kiropraktika Stuudio: Valgevase 13 (3.korrus, lifti olemasolu), Tallinn

Rasedus ja Kiropraktika
ATO_0529_PrintRasedus on naise jaoks muutuste ja kohanemiste aeg. Sel ajal läbib keha väga suuri füüsilisi muutusi, ning valud ja vaevad on paljude naiste poolt aktsepteeritud kui raseduse lahutamatu osa.
Teie kiropraktik võib olla selles osas suureks abiks. Paljud inimesed arvavad kiropraktilise ravi olevat vajaliku vaid neile, kellel on seljavalu. Tegelikult on kiropraktiline ravi oluline läbi terve raseduse ning sünnitusest taastumisel. Kiropraktilise ravi efektiivsuse pärast soovitab Rahvusvaheline Kiropraktiliste Lastearstide Assotsiatsioon (ICPA) rasedatel naistel saada raseduse vältel ravi, et leevendada sellega seotud ebamugavust ja pinget. Samuti saavutatakse suurepäraseid tulemusi vaagna tasakaalustamiseks, mis lisab optimaalselt ruumi lapse arenguks raseduse vältel.
Miks ikkagi tunnevad naised raseduse ajal valu? Raseduse ajal, kui naise keha läbib suuri hormonaalseid ja struktuurseid muutusi, tekitab see pingeid, mis toovad tihtipeale kaasa kaela- ja seljavalusid. Samuti tõuseb neljakümne rasedusnädala jooksul tulevase ema kehakaal keskmiselt 13-18 kilogrammi. Selline dramaatiline kehakaalu tõus võib kaasa tuua lülisamba muutusi ja/või rühi moondumist, mis omakorda võivad mõjutada nii närve, lihaseid kui ka liigeste liikuvust. Kuna enamik raskusest koondub raseduse ajal kõhule, siis gravitatsiooni keskpunkt nihkub ettepoole. Seda võib näha, kui hilises rasedusjärgus olevad naised peavad end seistes ja kõndides tahapoole kallutama, et korrigeerida nimmekumerust (lumbaarlordoosi), mis loote raskuse mõjul süveneb.
Selle kompenseerimiseks muutuvad lülisamba loomulikud kumerused suuremaks (eriti just nimme piirkonnas) ning tekitavad alaseljas ebamugavust ja tihti isegi valu. Need võivad omakorda lubada valul kiirgada jalgadesse, põhjustada õlavalu, või põhjustada käte ja jalgade tuimust.
Kiropraktilise ravi positiivsed tulemused ei ole piiratud vaid rasedatega. Rasedusjärgsed kasutegurid on samuti arvestatavad. Kiropraktika tulemuslikkust emotsionaalse stressi leevendamisel on tunnistatud aastaid. Kiropraktiline ravi on tähtis nii raseduse ajal kui ka sünnitusest taastumiseks.

Rasedusjärgne hoolitsus
Hormonaalsed muutused raseduse ajal ja pärast rasedust põhjustavad vaagnasidemete lõtvumise, mis põhjustavad tihti nii seljavalu, alakõhuvalusid ning valu sündroomideks võivad tekkida kiirgav või radikuliidilaadne valu jalgadesse. Ühtlasti võib tekkida kaela-, pea- ja õlavalu.
Kui Te olete füüsiliselt võimeline minema kiropraktiku vastuvõtule, on võimalik alustada taastusprotsessi isegi nii varakult kui nädal pärast sünnitust. Eriti kasulik võib see olla raskete sünnituste ning keisrilõigete korral, mil kiropraktik saab aidata stimuleerida sidemeid ja lihaseid, et jõuda tagasi normaalse funktsioneerimiseni.