Kiropraktika Stuudio: Valgevase 13 (3.korrus, lifti olemasolu), Tallinn

Kiropraktikast

Kiropraktika fookuses on lihaste-, skeletaal- ja närvisüsteemiga seotud probleemide diagnoos ja ravi. Ravi ei olene inimese vanusest – abi saavad nii beebiootel naised, lapsed kui ka kõrges eas inimesed. Kiropraktilise ravi käigus teostatakse detailne läbivaatus ja raviloo analüüs, mille põhjal soovitatakse patsiendile kõige sobivamat ravi. Pole oluline, kas tegu on rühiveast tuleneva kroonilse vaegusega, pea-, kaela- või seljavaludega või muude liigeseprobleemidega – kiropraktik oskab soovitada paranemiseks vajalikku ravimeetodit, oskab hinnata probleemide sügavust ning suunata vajadusel mõne teise raviarsti poole, kui see peaks osutuma vajalikuks.

Kiropraktiline ravi hõlmab endas manuaalset liigeste korrigeerimist, mille läbi parandatakse liigeste ja lihaste funktsioon ja taastatakse optimaalne närvisüsteemi töö.

Kiropraktiline ravi on väga efektiivne ja paljud uuringud näitavad, et inimesed naasevad tagasi igapäeva töödesse-tegemistesse palju kiiremini, võrreldes valuvaigistava tablettraviga

Eesti seadused ei reguleeri kiropraktika ravi, sellepärast ei saa ka mujal maailmas kiropraktikaarstiks õppinu end Eestis arstide registrisse kanda. Kiropraktika on reguleeritud väga paljudes välisriikides – sh. põhjamaades, mitmetes EL riikides, USA-s, Kanadas, Jaapanis, Austraalias, jne. Eesti Kiropraktika Liit on tegelenud mitu aastat selles suunas, et kiropraktika leiaks koha meie seadusandluses. Täna, 2018, on spetsiaalse kiropraktikaarsti hariduse saanud spetsialiste Eestis alla 10. Riigi seisukohast on see liiga väike number, et alustada seaduandluse menetlust ja muutmist.

Hetkel on selline olukord, et kõigil on võimalik end Eestis kutsuda kiropraktikuks – olenemata, kas tal on selleks haridus või mitte.
Väga positiivne on aga see, et meditsiini valdkonna arstid ja kiropraktikud teevad Eestis järjest rohkem koostööd, et patsiendid saaksid parima lahenduse ja ravi.