Kiropraktika Stuudio: Valgevase 13 (3.korrus, lifti olemasolu), Tallinn

Karpaalkanali sündroom

Mis on karpaalkanali sündroom?
Surin ja torkimine ning sõrmede paistetus võivad tuleneda karpaalkanali sündroomist. See sündroom tekib kokkusurutud mediaannärvi tõttu käelaba alumises osas. Kokkusurumine võib olla põhjustatud kõõlusest, tinosynovitis’est, või vedelikuvarustuse häiretest. See probleem on väga tavaline raseduse ajal ning on sageli seotud paistetuse ja vee kogunemisega. Kui see on raseduse tagajärg, siis kaob see pärast sünnitust ilma ravita iseenesest. Enne sünnitust on naiste aitamiseks sellegipoolest mitmeid kiropraktilisi võimalusi. Mitmed karpaalkanali sündroomi juhtumid tulenevad aga tööharjumustest, mis on seotud randme liikumisega.

Sümptomid:
Surin ja torkimine sõrmedes, välja ärvatud väikeses sõrmes; sümptomite ägenemine puhkuse ajal, pärast tööd ja öösiti; pöidla pigistamisel esinev nõrkus; sümptomid võivad kaduda, kui käsi raputada või neid kokku hõõruda.

Tunnused:
– karpaalkanali sündroom esineb sagedamini 30-50 a. naiste seas;
– tavaliselt on mõjutatud domineeriv käsi;
– viiekümnel protsendil juhtudest on mõjutatud mõlemad käed;
– tihti esineb valu küünarnukis või selle ümbruses;
– sageli seotud pideva tööga arvuti klaviatuuril, kassapidajatel, õmblejatel;
– samuti seostatakse halva rühi ja sobimatu ergonoomikaga töökohal.

Teisi häireid, mille puhul võivad kaasneda samasugused sümptomid:
Kaela artriit (liigesepõletik), kaela diskketta sopistus, degeneratiivne selgroolüli,  lihaspinge kaelas, üleliigsed või ‘lisa-‘ roided (eripära, mida pole tihti varem märgatud), halb rüht, vaskulaarprobleemid, neuroloogilised eripärad, sidekudede põletik ja epikondüliit.
Kiropraktilise lähenemise käigus viime pärast haigusloo vaatlemist läbi mitmeid ortopeedilisi ja kiropraktilisi teste nii randme, küünarnuki, õla kui ka lülisambaga, et tuvastada Teie sümptomite põhjus. Teie kiropraktiline ravi keskendub kõikidele nendele piirkondadele.
Oma praktikas oleme saavutanud suurepäraseid tulemusi. Kahjuks jõuavad paljud patsiendid meie juurde alles viimases hädas, olles enne konsulteerinud mitmete spetsialistidega. See tähendab tihti unetuid öid ja muretsemist teadmise pärast, et ainus võimalik lahendus on lõikus. Mitmed meie patsiendid ei saa minna operatsioonile muude terviseprobleemide pärast, kuid perearstidel tihti puudub informatsioon, et kiropraktiline ravi on antud seisundi puhul edukas ning efektiivne ravimeetod. Enne kui karpaalkanali sündroomiga otsustada operatsiooni kasuks, on soovitatav proovida kiropraktilist ravi.