Kiropraktika Stuudio: Valgevase 13 (3.korrus, lifti olemasolu), Tallinn

Gerly Truuväärt

Üks minu esimesi mälestusi elust on see kui olen umbes 6 aastane ja sõtkun jalgadega oma isa seljal. Mäletan kuidas püüdsin oma varbaid sättida nii, et seljas käiks ‘krõks’. Isa oli tugev spordimees ning nõukogude ajal oli selline praktika osa ‘taastusravist’. Lapsena oli minu lemmikraamatuks TERVISE ABC, mille vahel on võikad pildid nahahaigustest. Sellest kõigest on siiski vähe, et saada kiropraktikuks. Selleks et rahvusvaheliselt akrediteeritud haridust Kiropraktikas saada on vaja esmalt Bakalauruse kraad teadustes, siis min 4,5 aastat spetsialiseeritud kiropraktik haridust. Selle hariduse tee läbisin Ameerika Ühendriikides. Lõpetades 2007 Ameerikas hinnatud Doctor of Chiropractic kraadiga. Kindlasti on 11 üksi Ameerikas elatud aastat jätnud minu ellu kustumatu jälje. Olen avatud suhtleja, elukestev õppimine ja uue avastamine läbi erinevate elu etappide on olnud väga põnev ning arendav. Hindan kõrgelt inimeste eripära, arenemistahet ja privaatsust. Läbi ajaloo on proovitud parimaid viise, kuidas oma tervise eest hoolt kanda. Eesmärk on alati sama – et meie füüsiline keha kestaks ja et saaksime nautida tasakaalustatud, hea liikumisvõimega tervist kõrge vanuseni. Loomulikult on vaimne tervis meie füüsilise keha vedur. Väga oluline on leida rahu ja sisemine tasakaal, sealt saavad alguse meie otsused ja meie füüsilise keha tervis. Lülisammas ehk selgroog on kandev jõud, koduks närvisüsteemile ja kinnitusteks kõõlustele ning lihastele. Inimese keha on tervik. Ükski dieet, sirutus, toidulisand ega arst ei tee sind terveks. Vahel on vaja tervise taastamiseks arsti, treenerit või muud spetsialisti, kes mõistab sinu probleemi olemust ning oskab sulle suuna kätte anda!

Õpingud
2007. aastal lõpetasin Palmeri Kiropraktika Kolledži Davenport Iowas, USA-s kiropraktika kraadiga (Doctor of Chiropractic, DC).
Palmeri Kolledžist sain ka bakalauruse kraadi üldteadustes (General Science).
Läbi aastate olen täiend koolitustel  kursis hoidnud erinevate lisa õppeprogrammidega peamiselt Carricki Neuroloogia Instituudis (
www.carrickinstitute.org). Kõigil USAs akrediteeritud kiropraktika kooli lõpetanutel on seaduslik õigus kasutada kiropraktiku ametinimetust (Doctor of Chiropractic, DC). Gerly Truuväärt on Eesti Kiropraktika Liidu esindaja ja Maailma Kiropraktika Föderatsiooni (www.wfc.org ja Euroopa Kiropraktika Unioni ( www.ecunion.euliige.