Kiropraktika Stuudio: Tartu mnt. 18-20, IX korrus, Tallinn

  • Eesti
  • English


  +372 5694 8112 info@kiropraktikastuudio.ee

Gerly Truuväärt, DC

Olen sündinud ja kasvanud Tallinnas, kust 1997. aastal, pärast keskkooli lõppu, viis elu mind Ameerika Ühendriikidesse, millest sai minu kodu üheteistkümneks aastaks. Tähtsaim asi, mis mul on Eesti rahvale pakkuda on korrektne ning personaalne kiropraktika ravi sellisena, nagu see on aktsepteeritud mujal maailmas. Kiropraktika peaks olema IGA inimese üks esmastest valikutest oma tervise nimel.  Kiropraktikat ei ole võimalik ära õppida ühe seminari või kursusega. Kiropraktika arsti hariduse omandamine nõuab aastaid.

Õpingud
2007. aastal lõpetasin Palmeri Kiropraktika Kolledži Davenport Iowas, USA-s kiropraktika doktori kraadiga (Doctor of Chiropractic, DC). Esimese eestlasena oli mul au kanda Eesti lipp kiropraktika meka lavale – just nii tuntakse kiropraktika maailmas Palmeri kooli. Sealt sai alguse kiropraktika ravimeetod sellisel kujul, nagu seda tänapäeval teatakse, kui D.D. Palmer 1895. aastal avastas, et selgroolülide ebanormaalne funktsionaalsus kahjustab seljaaju normaalset tegevust ning on ühtlasi aluseks paljudele terviseprobleemidele.
 Palmeri Kolledžist sain ka bakalauruse kraadi üldteaduses (General Science).
 Doktorantuuri kõrvalt õppisin lisaks dr. Richard D. Yennie käe all nõelravi ja hiina meditsiini põhitõdesid ning saavutasin Fellow of Acupuncture Society of America (FASA) staatuse. Oman Websteri tehnika diplomit, mis on välja antud International Chiropractic Pediatric Association’ i poolt (ICPA). Websteri tehnika on meetod, mille abil on võimalik raseduse viimaste kuude ajal taastada harmoonia ja tasakaal vaagnas, nii et tulevane väike ilmakodanik saaks end sünniks ette valmistada ning tihti ka õigesse positsiooni sättida, kui ta seda veel teinud ei ole.
 Juba doktorantuuri ajal alustasin õpinguid Carricki Neuroloogia Instituudis, mis pakub lisaõppeprogrammi doktoritele, ning jätkan neid praegugi. See on väga kõrgelt hinnatud programm, mis hõlmab funktsionaalset neuroloogiat, viimase aja uuringuid erinevates valdkondades (nt. autism, hüperaktiivsus, Parkinsoni tõbi, rasked liikumispuuded ja traumad).
 Olla doktor tähendab õpetada ja edasi anda oma teadmisi nii, et iga inimene saaks nende põhjal teha õigeid otsuseid nii enda kui ka oma lähedaste tarvis. Meie kohus on oma teadmisi ja oskusi edasi anda nii hästi kui võimalik ja selleks on vaja iga päev muutuvas maailmas end järjepidevalt täiendada. See on meie kohustus.

Gerly Truuväärt, DC on mitmete rahvusvaheliste liitude liige:
World Federation of Chiropractic – www.wfc.org/website
European Chiropractor’s Union – www.ecunion.eu
The International Academy for Functional Neurology and Rehabilitation –www.iafnr.org
Carrick Institute of Neurology for Graduate Studies – www.carrickinstitute.org
Soome Kiropraktika Liit – www.kiropraktiikka.org