Kiropraktika Stuudio: Valgevase 13 (3.korrus), Tallinn

  • Eesti
  • English


  +372 5694 8112 info@kiropraktikastuudio.ee

Gerly Truuväärt, DC

Üks minu esimesi mälestusi elust on see kui olen 5-6 aastane ja sõtkun jalgadega oma isa seljal. See oli meil pea igaõhtune praktika. Mäletan kuidas püüdsin oma varbaid sättida nii, et seljas käiks ‘krõks’. Isa oli tugev spordimees ning nõukogude ajal oli selline praktika osa ‘taastusravist’.

Lapsena oli minu lemmikraamatuks TERVISE ABC, mille vahel on võikad pildid nahahaigustest. Sellest kõigest on siiski vähe, et saada Kiropraktika arstiks. Tuli läbida pikk ja raske koolitee. Esmalt Bakalauruse kraad meditsiiniteadustes, siis järgi neli ja pool aastat Kiroprkaktika Arsti haridust. Selle hariduse sain ma Ameerika Ühendriikides. Kindlasti on 11 Ameerikas elatud aastat jätnud minu ellu kustumatu jälje. Olen avatud suhtleja, armastan areneda, elukestvat õppimist ja uue avastamist. Samuti hindan kõrgelt inimeste eripära, arenemistahet ja privaatsust.

Läbi ajaloo on proovitud parimaid viise, kuidas oma tervise eest hoolt kanda. Eesmärk on alati sama – et meie füüsiline keha kestaks ja et saaksime nautida tasakaalustatud, head tervist kõrge vanuseni. Loomulikult on vaimne tervis meie füüsilise keha vedur. Väga oluline on leida rahu ja sisemine tasakaal, sealt saavad alguse meie otsused ja meie füüsilise keha tervis. Lülisammas ehk selgroog on meie keha kandev jõud, koduks närvisüsteemile ja kinnitusteks kõõlustele ning lihastele. Inimese keha on tervik. Ükski dieet, sirutus, toidulisand ega arst ei tee sind terveks. Sinu tervis on sinu sees olemas. Vahel on vaja selle taastamiseks arsti, treenerit või muud spetsialisti, kes mõistab sinu probleemi olemust ning oskab sulle suuna kätte anda!

Õpingud
2007. aastal lõpetasin Palmeri Kiropraktika Kolledži Davenport Iowas, USA-s kiropraktika doktori kraadiga (Doctor of Chiropractic, DC). Esimese eestlasena oli mul au kanda Eesti lipp kiropraktika meka lavale – just nii tuntakse kiropraktika maailmas Palmeri kooli. Sealt sai alguse kiropraktika ravimeetod sellisel kujul, nagu seda tänapäeval teatakse, kui D.D. Palmer 1895. aastal avastas, et selgroolülide ebanormaalne funktsionaalsus kahjustab seljaaju normaalset tegevust ning on ühtlasi aluseks paljudele terviseprobleemidele.
Palmeri Kolledžist sain ka bakalauruse kraadi üldteaduses (General Science).
Doktorantuuri kõrvalt õppisin lisaks dr. Richard D. Yennie käe all nõelravi ja hiina meditsiini põhitõdesid ning saavutasin Fellow of Acupuncture Society of America (FASA) staatuse. Oman Websteri tehnika diplomit, mis on välja antud International Chiropractic Pediatric Association’ i poolt (ICPA). Websteri tehnika on meetod, mille abil on võimalik raseduse viimaste kuude ajal taastada harmoonia ja tasakaal vaagnas, nii et tulevane väike ilmakodanik saaks end sünniks ette valmistada ning tihti ka õigesse positsiooni sättida, kui ta seda veel teinud ei ole.
Juba doktorantuuri ajal alustasin õpinguid Carricki Neuroloogia Instituudis, mis pakub lisaõppeprogrammi doktoritele, ning jätkan neid praegugi. See on väga kõrgelt hinnatud programm, mis hõlmab funktsionaalset neuroloogiat, viimase aja uuringuid erinevates valdkondades (nt. autism, hüperaktiivsus, Parkinsoni tõbi, rasked liikumispuuded ja traumad).
Olla doktor tähendab õpetada ja edasi anda oma teadmisi nii, et iga inimene saaks nende põhjal teha õigeid otsuseid nii enda kui ka oma lähedaste tarvis. Meie kohus on oma teadmisi ja oskusi edasi anda nii hästi kui võimalik ja selleks on vaja iga päev muutuvas maailmas end järjepidevalt täiendada. See on meie kohustus.

Gerly Truuväärt, DC on mitmete rahvusvaheliste liitude liige:
World Federation of Chiropractic – www.wfc.org/website
European Chiropractor’s Union – www.ecunion.eu
The International Academy for Functional Neurology and Rehabilitation –www.iafnr.org
Carrick Institute of Neurology for Graduate Studies – www.carrickinstitute.org
Soome Kiropraktika Liit – www.kiropraktiikka.org